Porady Wychowawcze

Najtragiczniejszy w skutkach błąd wychowawczy

Mam problemy wychowawcze

Jaki błąd wychowawczy może mieć dla dziecka najbardziej tragiczne w skutkach konsekwencje? Jeśli wydaje Ci się, że znasz odpowiedź na to pytanie: cierpliwości! Przeczytaj ten artykuł do końca. Gwarantuję Ci, że odpowiedź wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać.

JEDEN Z NAJPOWSZECHNIEJSZYCH BŁĘDÓW WYCHOWAWCZYCH

 

Troska o Twoje potomstwo i jego przyszłość jest dla Ciebie jak najbardziej naturalna. Chyba każdy rodzić chce wychować szczęśliwe i zaradne dziecko, które wśród ludzi będzie się czuło, jak ryba w wodzie, które nie będzie sprawiało kłopotów wychowawczych, tak i byś ty czuł czy czuła się spełniona w roli matki bądź ojca Na szczęście możesz je takim uczynić. Twoją rolą jako rodzica jest wytłumaczenie swojemu synkowi albo córce, w jaki sposób skonstruowany jest świat i jak się po nim poruszać. Ważne jest również to, byś umiała  zapanować nad napadami szału swojego  potomstwa i jego szeroko pojętymi nieodpowiednimi zachowaniami. Problem w tym, że absolutnie każdy rodzic potrzebuje wiedzy, w jaki sposób wychowywać, a przecież, nie wiedzieć czemu, nikt z nas nie był uczony tego w szkole.

Umiejętność skutecznego wychowywania dziecka nie jest sprawą błahą. Wszak za każdy błąd nie płacisz jedynie ty – musząc na przykład znosić uczucia wstydu i złości, gdy przykładowo dziecko wykrzyczy Ci w twarz, że Cię nie znosi – tak naprawdę za wszystkie Twoje błędy wychowawcze zapłaci Twoje dziecko – teraz bądź w przyszłości.

ZA TWOJE BŁĘDY WYCHOWAWCZE ZAPŁACI DZIECKO!

 Jeśli nie oduczysz swojego dziecka spania w Twoim łożu małżeńskim, zrujnuje to życie seksualne Twoje i Twojego partnera, a w dalszej perspektywie może przyczynić się do rozpadu związku, który na dłuższą metę bez seksu po prostu nie będzie w stanie funkcjonować.

Jeśli nie nauczysz dziecka dyscypliny na spacerze, a to będzie biegało gdzie chce i kiedy chce, ignorując Twoje wołanie, to pewnego dnia może wbiec na drogę i wpaść pod samochód, a tam stracić zdrowie lub życie.

Jeśli nauczysz dziecko, że w momencie, gdy wpada w histerię, to natychmiast otrzymuje wszystko, czego zapragnie, to wychowasz furiata niezdolnego satysfakcjonującego życia w społeczeństwie,  a sama będziesz sfrustrowana i nieszczęśliwa. Do tego będzie Ci wstyd przed innymi, co również może odbić negatywne się na Twoich relacjach z ludźmi.

Jeśli będziesz chwalić swoje dziecko w sposób niepoprawny, to spowodujesz, że nie będzie chciało podejmować wyzwań – co a tym idzie – jego potencjał intelektualny się w pełni nie rozwinie.

Jeśli nie nauczysz go,  w jaki sposób identyfikować,  wyrażać i kontrolować emocje, to nie będzie umiało tego robić. Są to umiejętności absolutnie niezbędne. Bez nich nie będzie w stanie komunikować się skutecznie z innymi i nie będzie rozumieć reakcji swojego organizmu. Jeśli nie będzie się kontrolować, to będzie ściągać na siebie kłopoty raz za razem.  W przyszłości nie będzie w stanie dostosować się do dyscypliny panującej w szkole, co za tym pójdzie – będzie gorzej wykształcone i będzie gorzej zarabiać. Może się też wdawać w bójki i pewnego dnia stracić zęby.

Dowiedz się, jak przekonać dziecko do zakładania kasku! Przeczytaj ten artykuł!

Wróćmy do pytania, które postawiłem na samym początku – co jest najtragiczniejszym błędem wychowawczym? Jest nim brak edukacji na temat metod wychowawczych. Warto mieć świadomość, iż intuicja bywa tu bardzo zawodna. Naprawdę nie musimy sami tej wiedzy wymyślać – ona istnieje.

Psychologowie opracowali i przetestowali setki doskonałych technik pozwalających zarówno zapanować nad niegrzecznym dzieckiem, jak  i nauczyć go kompetencji takich jak empatia, samodzielność czy przedsiębiorczość. Żyjemy we wspaniałych czasach, w których możemy odwołać się do konkretnej wiedzy, gdzie możemy być pewni, że coś zadziała, a nie tylko zdawać się na zawodną intuicję. Pamiętajmy, że musimy tą wiedzą zdobyć. Nikt się z nią nie rodzi, nikt też nie był tego uczony w szkole. Jeśli chcesz się rozwijać jako rodzic, to wykonaj pierwszy krok – przeczytaj artykuły dostępne na tym blogu i wdrażaj zdobytą wiedzą w życie. To bardzo ważne, od samego czytania zachowanie Twojego dziecka nie ulegnie zmianie!

SKONTAKTUJ SIĘ Z SUPERNIANIĄ

Jeśli mimo poszukiwania odpowiedniej wiedzy nadal masz spore kłopoty wychowawcze, to mogę pomóc Ci osobiście. Przyjadę do Ciebie i w ciągu tygodnia rozwiążemy wszystkie kłopoty wychowawcze trapiące Twoją rodzinę. Zobacz to wideo i poznaj szczegóły.