Porady Wychowawcze

Ssanie smoczka może być szkodliwe! Uwaga na wady zgryzu i wady wymowy!

ssanie smoczka może być szkodliwe

Czy wiesz, że ssanie smoczka może zaszkodzić Twojemu dziecku? Smoczek to rewelacyjny wynalazek. Musisz jednak uważać, by go nie nadużywać! Może to prowadzić do bardzo wielu negatywnych konsekwencji. Jakich dokładnie? Ssanie “pustego” smoczka może doprowadzić do zahamowania wzrostu wyrostków zębodołowych, a także do rozwoju wad zgryzu takich jak tyłozgryz, tyłożuchwie, zwężenie szczęk czy też wysunięcie siekaczy górnych. Jakby tego było mało – może on również powodować opóźnienia w rozwoju mowy!

SSANIE SMOCZKA MOŻE ZASZKODZIĆ DZIECKU!

Jeśli dziecko przez większość czasu jest “zatkane” smoczkiem, to naprawdę nie należy dziwić się temu, że będzie się ono wolniej uczyło mówić. Zanikanie fizjologicznego odruchu ssania powinno mieć miejsce między pierwszym a drugim rokiem życia, w miarę tego, jak dojrzewają struktury korowe w mózgu. Dlatego też jest tak bardzo ważne, by rodzice odstawili swoje dziecko od smoczka, nim to ukończy drugi rok życia. Drogie mamy, drodzy tatusiowie: jeśli macie problem z namówieniem swojego dziecka do wyrzucenia smoczka. Chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się smoczka krok po kroku? Przeczytaj ten artykuł!

JAK ODUCZYĆ DZIECKO SSANIA SMOCZKA?

Masz problemy wychowawcze? Potrzebujesz pomocy specjalisty? Przyjadę do Ciebie i w tydzień pokażę Ci, jak totalnie odmienić zachowanie Twojego dziecka. Zobacz to video!